קידום אורגני בגוגל – מה מצפה לנו ב 2018 ?

קידום אורגני בגוגל – אז מה באמת מצפה לנו בשנת 2018 ?

מה שבטוח – הולך להיות מאד מעניין השנה מבחינת קהילת מקדמי האתרים. יש מספר עדכונים שכנראה הולכים לשנות טיפ טיפה את התפיסה הישנה שלכם בכמה אספקטים .

השימוש ההולך וגובר בתכונות של SERP

מהם המודלים של SERP – שימוש הולך וגובר ב מידע מובנה Structured data , מידע מקדים על האתר בתוצאות החיפוש לשאילתות המתחילות בשאלה כגון : " איך לנקות פילטר של מזגן … " וכדומה . מנוע החיפוש של גוגל מתחיל להראות ממש תוצאות שמבחינתו אמורות לשרת את הלקוח הצורה הטובה ביותר ע"י מתן מידע מקדים התואם למלית החיפוש שלו – סוג של שימוש בבינה מלאכותית ….

אז איפה באמת צריך לתת דגש ב 2018 ?

1 – שימוש נכון במידע מובנה, המוכר יותר במילים Structured Data . זה נראה כך . תוכלו להיעזר בעזרה של גוגל ללמוד על כל נושא ה Structured Data. שימוש נכון ומותאם לאתר שלכם יכול לשפר פלאים את אחוז התנועה לאתר , ותרה מכך את אחוז ההמרה של הלקוח מכיוון שהלקוח מקבל בתצוגה מקדימה בחלון התוצאות של גוגל פרטים נוספים הקשורים למילת החיפוש שלהם.

יש אומרים ששימוש נכון באופציה הזו יכולה להעלות את ה CTR בכ 25% אם לא יותר.

לגוגל יש מדריכים שלמים בנושא כגון המדריך הזה

2 – מהירות אתר – אחד המרכיבים החשובים ביותר לרמת הדירוג של האתר שלכם הוא מהירות האתר. גוגל נותנת דירוג גבוה יותר לאתרים שעולים מהר יותר מאתרים מתחרים. כעיקרון אתרים מהירים נחשבים לאלו שעולים תוך 2 עד 3 שניות . מעבר האתר ייחשב כאתר איטי. ניתן ללמוד על כל נושא שיפור מהירות האתר במדריך הזה של גוגל . יש כמובן את אפשרות לבצע בדיקת מהירות דרך גוגל בלינק הזה . גורמים עיקרים שמשפיעים על מהירות האתר הם – מהירות השרת , הקטנת תמונות , קבצי CCS ו HTML , התאמה של קבצי JAVASCRIPT  ועוד . כל זאת ניתן במדריך של גוגל בנושא.

3 – התאמה למובייל . כידוע ( או שלא ) חיפוש דרך המכשיר הנייד שווה תופס כ לפחות 40% מהחיפושים של לקוחות . ולכן – שבו עם המתכנתים והמעצבים שלכם וודאו שהאתר שלכם מותאם גם למובייל.

4 – רלוונטיות של מילות מפתח לתוכן. אחד הנושאים הכי חשובים כיום ובעתיד – וזה בעצם מה שחשוב – לתת לקוח תוצאות חיפוש שרלונטיות למילות מפתח שהלקוח רשם בגוגל. חשוב מאד להתאים את תוכן האתר למילות המפתח שאתם רוצים לקדם . אתרים רלוונטים יותר לחיפוש הלקוח מן הסתם יקבלו ציונים גבוהים יותר בגוגל.

 

 

 1 Comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*