ארגז הכלים

לכל בעל מקצוע יש ארגז כלים מותאם לנישה שלו .

ולנו , מקדמי האתרים יש את ארגז הכלים שלנו . ניתן לחלק אותם לפי נושאים :

  1.     כלים למחקר מילות מפתח
  2.     כלים לביצוע אופטימיזציה לאתר- בדיקות מהירות , ועוד פרמטרים הקשורים לקידום .
  3.    כלים שקשורים לניהול מדיות חברתיות – פייסבוק , טוויטר

כלים למחקר מילות מפתח

מתכנן מילות המפתח של גוגל – הכלי המרכזי שאתו אני עובד. אמנם רוב התוכן מגיע ממודעות ממומנות אבל עדיין זה נותן לנו אינדיקציה די טובה וברורה מה אנשים מחפשים.

שימוש – חינם

Semrush – כלי מדהים של Semrush , נותן לנו ניתוח מילות מפתח בזמן אמת , השוואת Backlinks , מחקר אורגני , השוואות בין דומיינים , מעקב אחר מיקומים ועוד המון פיצ'רים שקשורים לקידום אתרים

שימוש – בתשלום

MozPro   – עוד חברה מובילה בתחום של מחקר מילות מפתח . באתר שלהם ניתן למצוא גם המון מאמרים שקשורים לתחום של מדיה חברתית , תוכן , מדריכים ל SEO ועוד .

שימוש – רוב הכלים שקשורים למחקר מילות מפתח בתשלום אבל רוב המדריכים באתר הם בחינם – מומלץ ביותר במיוחד למי שרוצה ללמוד ברצינות קידום בצורה אורגנית .

 

כלים לאופטימיזציה לאתר

באופן עקרוני קיימים המון כלים ואתרים שקשורים לתחום , לכן אני אתמקד באתר שאני הכי אוהב ושנותן לי את כל מה שאני צריך לדעת – Seositecheckup.com

אתר מדהים שבודק האם האתר שלך בנוי בצורה טובה בכל מה שקשור לקידום אורגני – האם השתמשתם במילות מפתח בכותרות וב H1 , האם התוכן שלכם מלא , האם יש מילות מפתח בתוך התוכן , האם קיימים לינקים לאתר ומחוצה לו . יותר מזה גם מבצע אנליזה לקבצי CSS על מנת לבדוק זמני טעינה או שהקוד HTML באתר תקין ועוד ועוד. דבר נוסף שממש אהבתי באתר הזה הוא שהוא מקבץ עשרות מאמרים חינמיים בנושא קידום אתרים.

שימוש – ישנם פיצ'רים חינמיים וישנם בתשלום אתם תופתעו מאד מהמידע שהאתר הזה יכול לתת לכם בקיצור – מומלץ ביותר !

 

ניהול מדיות חברתיות

העלאות פוסטים ושיתוף תכנים ברשתות חברתיות הוא נושא עצום ולכן קצרה היריעה מלפרט פה בנושא, אבל , ישנם מספר עקרונות שמנחים אותי בכל מה שקשור לפרסום תכנים בפייסבוק , טוויטר וכדומה .

קודם כל – יש לשמור על מלל קצר ומובן – להימנע מלדבר במושגים שאנשים לא יבינו כגון " מעוניינים בקידום אתר או PPC ? " אנשים לא מבינים מה זה אומר . דוגמה טובה היא " מעוניינים להופיע בעמוד הראשון של גוגל ? "

דבר שני – צרו תמונה איכותית ומושכת את העין . הנה מספר כלים ליצירה ועריכת תמונות או פוסטים :

 

Canva.com – אתר מדהים שנותן לכם מגוון רחב של פתרונות עיצוב כגון יצירת פוסט מותאם לפייסבוק או טוויטר, מצגות מעוצבות, רקעים לפרופיל בפייסבוק או טוויטר, עיצוב מיילים ועד המון המון דברים מדהימים .

שימוש – ישנם פיצ'רים חינמים וישנם בתשלום .

 

Picmonkey.com – אתר מדהים לעריכת תמונות. פשוט ביותר – מעלים תמונה , עורכים , מוספים טקסט – והנה לכם מודעה לפרסום !

שימוש – ישנם פיצ'רים חינמים וישנם בתשלום .

 

Unsplash.com – אתר תמונות בחינם, או שכפי שרשום שם באתר: Do Whatever you want …

 

לסיכום , יש עוד המון כלים שלא רשמתי פה אבל אלו לרוב הכלים שאני עובד איתם ושנותנים לי מענה על 99% . האחוז הנותר – תצטרכו להפעיל קצת דמיון .

בהצלחה ,

סמיקו